Obrączki ślubne

1 (8)_1600x1143

Najważniejszym symbolem zawarcia związku małżeńskiego są obrączki.

Potwierdzają fakt bycia mężem i żoną, oznaczając trwałość związku małżeńskiego. Będąc ważnym elementem ślubu i pamiątką na całe życie powinny być wybierane starannie i z namysłem. Ważne jest, aby obrączki ślubne stanowiące dowód naszej miłości były trwałe i nigdy nie straciły swojego blasku.

Mogą być wykonane z rozmaitych metali szlachetnych. Niezależnie z jakich metali zostaną zrobione, można je ozdobić kamieniami więcej lub mniej szlachetnymi, grawerem, lub wstawkami z innych metali. Tradycyjnie są wybierane  obrączki ze złota żółtego i białego.  Złoto jest metalem miękkim i kruchym łatwym do obróbki.

Droższymi od złotych, bywają obrączki wykonane z platyny. Jest to rzadko występujący metal, cechujący się dużą trwałością. Delikatnie połączony ze złotem, lub drobnymi kamieniami tworzy niepowtarzalne piękno.

Ciekawym i nowoczesnym metalem jest białe złoto palladowe,  które jest tak trwałe i przyjazne człowiekowi, że obrączki z niego wykonane będą stanowić odzwierciedlenie wiecznej miłości.

Jednak najbardziej niezniszczalnym materiałem do wyrobu obrączek, tańszym od złota i platyny, oraz palladu  jest tytan. Obrączki z niego wykonane są odporne na ścieranie i zarysowania. Można je ozdobić blaskiem jednego lub wielu diamentów. Ci którzy chcą połączyć tradycje z nowoczesnością,  mogą wybrać obrączki tytanowe z dodatkiem złota,  lub srebra.

Obrączki stanowiące pamiątkę na całe życie, powinny posiadać odpowiedni grawer z datą ślubu, lub specjalną sentencją. Wybór należy do przyszłych małżonków.